Walka nigdy nie jest łatwa

Antoni

12 marca 2020

Pan Jezus nas bardzo kocha. Dźwiga krzyż naszych grzechów. Upada, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem, ciekawe tylko, po co upada, no i dlaczego trzy razy?

Stacja III. Jezus upada po raz pierwszy pod krzyżem 

Stacja VII. Jezus upada po raz drugi 

Stacja IX. Jezus upada po raz trzeci 

Każdy z nas upada w swoim życiu, ja wyjątkowo często. Praktycznie codziennie jest sytuacja, która powoduje u mnie upadek. Ale tak naprawdę dlaczego upadamy, i co jest tego przyczyną? Dlaczego nie wyciągamy wniosków? Cały czas mówi się, że człowiek uczy się na błędach, ale czy na pewno do końca tak jest? Skoro cały czas upadamy to nauczmy się wstawać i nie robić tego więcej. 

Jedną z konsekwencji upadków mogą być nałogi… Powstanie z nałogu jest niezwykle trudne. Ale Bóg chce nas z tego wyciągnąć. Jeżeli odkładam spowiedź i rachunek sumienia na później to może się stać tak, że nie będę miał siły i ochoty do powstania z nałogu. Wydaje mi się, że tu jest główny powód upadania, ponieważ my popełniamy błędy natomiast wnioski zostawiamy na później. Może warto zacząć codziennie robić rachunek sumienia? Przecież to jest proste. Wystarczy tylko przypomnieć sobie wszystkie złe wydarzenia z danego dnia. Pan Bóg niósł na krzyżu wszystkie nasze grzechy i upadki. On gwarantuje łaskę powstania z grzechów dla nałogowców. Jednak jest jeden warunek – chęć całkowitego odrzucenia zła i grzechu. 

Warto zauważyć, że Pan Jezus pomimo tylu upadków nie poddał się w połowie drogi krzyżowej, nie błagał żołnierzy o wcześniejszą śmierć. On niósł krzyż aż na golgotę, ponieważ wiedział, że musi spełnić wolę Ojca. Gdy byłem na CAMINO to często myślałem sobie, jak bardzo byłem głupi, że się na to zdecydowałem. Pewnie gdybym był sam to szukałbym skrótów i pójścia na łatwiznę, ponieważ cały czas upadałem. Z każdego upadku można się podnieść i osiągnąć jeszcze piękniejsze rzeczy. 

IM CIĘŻSZA JEST WALKA TYM WSPANIALSZE JEST ZWYCIĘSTWO! 

Warto zacząć walczyć z naszymi uzależnieniami codzienności czyli telefon, znajomi, internet. 

Dobrze że jesteś. Zacznij walczyć o wstawanie z upadków silniejszym.

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.