Przekupy

Gdzie najlepsze warzywa, a gdzie ekologiczne jabłka? Na targu spotkasz nie tylko sprzedawców, ale i Przekupy, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Możesz stać się jedną z nich – napisać coś, tak zupełnie prosto od siebie i być autorem wpisu w tej wyjątkowej zakładce!

Najnowsze Posty

Na pewno wśród czytających ten artykuł znajdzie się ktoś, kto po 1 listopada zastanawiał się, czy wypada już słuchać świątecznych piosenek, a może i nawet kolęd. Jest to zupełnie normalne, szczególnie teraz, gdy po prostu brakuje odskoczni od zajęć zdalnych i tęsknoty za „normalniejszym” życiem.

Od zarania dziejów kobiecie przypisuje się różne „określenia”, takie jak: matka, córka, babcia, żona, kochanka, niewiasta, diablica, strażniczka domowego ogniska, córka Ewy, czy chodźmy nawet – naturalny inkubator.

Wiele razy zastanawiałem się czy, aby nie za szybko to się dzieje… Pierwszy, drugi, trzeci stopień, siłą rozpędu KODA, potem 1 oaza i nagle z “wspaniałego rocznika KODA” zostaje 40% (tzn. W moich czasach, bo teraz to pewnie ze 20%). Szczerze mówiąc, to nigdy tego nie rozumiałem, jak można po jednej oazie dać sobie spokój z formacją oazową

29 sierpnia 2020 roku w Skarżysku Kamiennej odbędzie się 49 Powakacyjny Dzień Wspólnoty w naszej diecezji. Jest to szczególny dzień, w którym jak co roku nie zabraknie emocji, spotkania z przyjaciółmi oraz najważniejszego – spotkania z żywym Bogiem.

Powiem to od razu. Jestem naprawdę dobrą osobą. Codziennie się modlę, odmawiam brewiarz, różaniec, robię Namiot Spotkania. Jestem miła, poukładana, dojrzała. Bardzo dużo udzielam się w Kościele i chcę pomagać innym zbliżać się do Boga. Tak mnie widzicie…

Gdybym zamknęła się tylko na moją parafię już dawno zostałabym zagorzałą ateistką – powtarzam to wielu ludziom, z którymi mam do czynienia na studiach. Niezbyt chcą mówić o swojej wierze i nie potrafią określić dokładnego momentu, kiedy odeszli od Kościoła. Ale… ostatnio kolega z zespołu spytał mnie, czym jest Ruch Światło-Życie, bo on nigdy o tym nie słyszał.

Mój Wielki Post rozpoczął się z myślą, że w końcu znajdę czas na odpoczynek. Odpoczynek w Bożej Obecności. Wówczas, moją codzienność przepełniał chaos. Niezaplanowany dzień – przemijał, a co gorsze, uświadamiał mi moje roztargnienie i nędzę oraz upokarzającą bezradność.

04.03.2020

Przez ostatnie dwa lata w Wielkim Poście podjąłem postanowienie, które niektórzy nazwaliby istnym szaleństwem. Są osoby które stwierdziłyby, że na ponad miesiąc przestałem istnieć a niektóre posunęłyby się zapewne do stwierdzenia że na 40 dni przestałem żyć. Co takiego zdecydowałem się podjąć na okres Wielkiego Postu? 

Przestań narzekać, masz wszystko.

20.01.2020

Bardzo nie lubię spotkań z moimi znajomymi, które opierają się na wiecznym narzekaniu. Przyznam, że sama byłam tym typem człowieka do momentu, w którym mój kolega zadał mi pytanie – „Czy musisz cały czas tylko narzekać?”.

14.01.2020

“Nie umiem grać na gitarze”, “wstydzę się śpiewać publicznie”, “nie wiem, kiedy gra się Panie zmiłuj się nad nami”, “wyśmieją mnie”… Jeżeli tylko takie są Twoje argumenty, aby tam nie pojechać, to olej je i zapisz się póki są jeszcze miejsca. URATUJ SWOJE FERIE OD NUDY!

Zaufaj!

06.12.2019

Czy zdarza Ci się czasami czuć coś w rodzaju egzystencjalnego doła? Czujesz się niepotrzebny albo niechciany? Widzisz, ja mam tak samo! Co ciekawsze, dokładnie Cię rozumiem. Wiem, jak to jest, kiedy nic Ci się nie chce. Tylko leżysz na łóżku i myślisz sobie: “Co zrobiłem nie tak?” 

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.