Poznaj przyszłość!

Diakonia Społeczna

31 października 2020

Większość z nas bardzo dokładnie obmyśla swoją przyszłość. Układamy sobie plan życia, którego się trzymamy, lecz kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli, czujemy się zagubieni oraz często wyrażamy: „że życie nam się sypie”. Otóż nie! Mamy tendencję do nadmiernego narzekania, marudzenia, a czasem nawet drogi na skróty. Takimi skrótami są m.in. czytanie horoskopów, wróżenie, chodzenie do medium… Co nam to daje?

Tak na prawdę jest kilka czynników, które rozpoczynają pewien cykl zachodzący w naszej głowie, w naszym organizmie. Po pierwsze, gdy idziemy na sesje do medium lub wróżbity, wyciszamy swój lęk o przyszłość – przecież jest już coś „pewnego”. Kiedy strach i obawa maleje przez rzeczami nieznanymi i niepewnymi, nasz mózg wydziela hormon szczęścia, a my czujemy się odprężeni, wyciszeni oraz jesteśmy bardziej efektywni (możemy się skupić na teraźniejszości). Po drugie nasza pewność siebie może drastycznie podskoczyć, poczujemy się pewniej, śmielej, a ludzie odbiorą nas za spełnionych i wartych uwagi. Dzieje się tak, gdy czytamy horoskopy, w których zawierają się same dobre i pozytywne cechy charakteru, bajkowo i poetycko opisane. Wiecie co się dzieje wtedy? Czytając o pewnej cesze lub postawie ciała nasz mózg nieświadomie wraca do wspomnień i szuka chociażby jednej takiej sytuacji, w której braliśmy udział, np.: „waleczność to Twoja najmocniejsza strona, zawsze walczysz o swoje, ale nigdy nie dążysz do celu po trupach” – Ty jesteś przekonany, że to prawda, że to cały Ty, a jednak niezupełnie tak może być w rzeczywistości. Przestajemy patrzeć na siebie krytycznym okiem. W końcu, czy jedna sytuacja zmienia pełny obraz człowieka? 

Ludzie mają potrzebę w coś lub kogoś wierzyć. Przestrzeń zarezerwowana na doświadczenia i doznania wiary, gdy jest pusta, chcemy ją zapełnić, nie wiedząc, albo wręcz nie dopuszczając takiej informacji do świadomości, że zabobony czy horoskopy nigdy nie dadzą szczęścia. Zawsze będziemy się lękać przyszłości. Jeśli nie zaufamy Bogu, który się nami opiekuje, a każdy dzień jest łaską i darem. Kończąc, moi kochani, pamiętajcie nigdy nie wierzcie w przepowiednie, zabobony.


Nie pozwólcie, by lęk przed czymś paraliżował Was w wypełnianiu swoich marzeń, w zakochaniu się, czy pokonywaniu przeciwności! 


Błogosławionego dnia!

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.