O co chodzi w życiu?

Karolina

07.05.2021

Mam już trochę ponad dwadzieścia lat. Zdawać by się mogło, że trochę o życiu powinnam wiedzieć. Niektórzy mogą stwierdzić, że wiek lat dwudziestu to już dorosły człowiek. Człowiek, który decyduje o sobie, nie tylko w kontekście odpowiedzialności względem prawa, którą ponosi za swoje czyny. Będąc dorosłym podejmuję też ważne decyzje wybierając często między dobrem a dobrem. Chociażby w tych sytuacjach prawo spisane w kodeksach to za mało.

Od kilku dobrych tygodni chodzę z pytaniem, o co tak naprawdę chodzi w życiu. I okazuje się, że żaden sąd nie wydał dotychczas wyroku w tej kwestii. Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Albo może inaczej. Każdy człowiek może mieć swoją. Jeśli chcesz dowiedzieć się, o co chodzi w moim życiu to zapraszam dalej!

Mi..ść.

Jesteśmy właśnie w czasie, który ponoć ma na celu zweryfikować wiedzę uczniów. Czas matur. Już długo przed swoim egzaminem dojrzałości zastanawiałam się, co zmieni się w moim życiu, kiedy zdam, bądź nie, maturę. I doszłam do jednego ważnego wniosku, który powtarzam znajomym piszącym wszelkie egzaminy: to czy zdasz, czy nie, NIE DEFINIUJE CIĘ. To, czy zagrałam kiedyś lepszy, albo gorszy mecz – nie sprawiło, że jestem dobrym/złym człowiekiem. To, że miałaś dobry dzień nie mówi, że jesteś dobry, i odwrotnie! Co mnie definiuje? Miłość. Której wcieleniem jest Jezus Chrystus. Dlaczego? Bo tylko dzięki tej Miłości mogę być dzieckiem Bożym. Chcę Ci przekazać doświadczenie, że w moim życiu wszystko zaczyna się od MIŁOŚCI. Najpierw tej od Boga i do Niego, a potem do drugiego człowieka.

Jak to przeżyć na własnej skórze? Usłyszałam ostatnio słowa, które są bardzo pomocne: w Jezusie można i trzeba się zakochać. No to się zakochaj. Idź nie raz, a siedem razy w tygodniu na Mszę świętą. Przeżyj Ją w pełni. Weź Jego słowo i czytaj. To dwie najprostsze z możliwych rzeczy. Możesz mi w tej kwestii wierzyć, sprawdziłam to na sobie.

Wola… nie moja.

Z czasem przebywania blisko Jezusa, doświadczania Jego miłości i prowadzenia dochodzę do wniosku, że On naprawdę ma najlepszy plan na moje i Twoje życie! Nawet jeśli z początku wydaje się on absurdalny. Ale zgodzić się z tym można chyba tylko wtedy, kiedy kochasz, kiedy przejdziesz pierwszą część: umiłowanie Jego Ciała i Krwi, i Jego słowa. To rzeczywistość, której doświadczam na co dzień. I tylko wtedy potrafię z wiarą powiedzieć, to co przez nasze usta przechodzi codziennie: bądź wola Twoja. Trzy słowa, w których oddaję panowanie nad moim życiem Bogu, zgadzam się na to, co On chce ze mną robić i ufam Mu, że się nie zawiodę. Kiedy dwie osoby naprawdę się kochają i sobie ufają, że druga nie zawiedzie, to pójdą ze sobą wszędzie. Tak jest też z Bogiem. On kocha i Tobie ufa, co do tego nie ma wątpliwości, jeśli i Ty kochasz i ufasz, ale tak naprawdę, to też pójdziesz wszędzie, gdzie On Cię pośle. I nie dlatego, że będzie kazał, ale dlatego, że sami będziemy chcieli, bo wiemy, że On chce dla nas dobra. Bo Pan jest w miłości dużo lepszy niż my.

Tylko jak, tak praktycznie, wiedzieć co jest wolą Bożą, a co nie? Kard. Konrad Krajewski ma na to szybki test: „bardzo łatwo rozpoznać czy dana myśl jest od Ducha Świętego, a kiedy jest to moje „ego”. Jeżeli coś mnie zubaża i kosztuje to na pewno jest to Duch Święty”. Wychodzi na to, że potrzeba nam badać swoje serce. Nie jestem kardynałem, ale od siebie mogę dodać do tego testu, że jeśli jakieś doświadczenie, nawet trudne, często właśnie mnie kosztuje, ale mam w tym pokój serca, to to jest wola Boża.

Polecam w życiu zacząć od prawdziwej miłości – od Boga. To zaprowadzi Cię do radości wypełniania Jego woli. Nie będziesz chcieć w życiu nic więcej. Solo Dios basta – to realne życie, żadna abstrakcja.

W życiu chodzi o
MIŁOŚĆ.
o MIŁOŚĆ
z wielkich liter
i o wielką
MIŁOŚĆ
i nie o moją
miłość
która jest mała
i nieudolna
ale o MIŁOŚĆ
Tego, który
cały jest
MIŁOŚCIĄ.
Miłość wielkiej MIŁOŚCI
do małej miłości
i małej
do WIELKIEJ.
O to chodzi w życiu.

 
 

 

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.