O co chodzi w modlitwie?

Antoni

16 lutego 2020

Moim zdaniem, modlitwa to najłatwiejszy kontakt z Panem Bogiem. Miesiąc temu byłem z moim przyjacielem na rekolekcjach w ciszy. Na początku zastanawiałem się, czy dam radę lub czy to w ogóle jest dla mnie. Bardzo bałem się ciszy i uzależnienia od telefonu. W dzisiejszych czasach przecież bardzo dużo osób jest uzależnionych od telefonu, a co się z tym wiąże – także od drugiego człowieka.  Mimo wielu przeciwności udało mi się jednak pojechać na rekolekcje. Przywitał nas młody zakonnik z wielkim uśmiechem. Obawy cały czas były, lecz jak się później okazało, zupełnie niepotrzebne. Miałem ogromną potrzebę wyciszyć się i nauczyć rozmawiać z Bogiem. Czuję, że mam z tym bardzo duży problem, ponieważ jestem uzależniony od relacji z przyjaciółmi. Nie bałem się braku Messengera, ale bałem się sytuacji, w której będę niedostępny, gdy ktoś będzie potrzebował mojej pomocy. Na szczęście, nikt nie zadzwonił.  Dziś opowiem Wam o tym, jak w czasie rekolekcji próbowałem poznać Pana Boga.  Charakterystycznym punktem takich rekolekcji jest spacer. Ja, oczywiście, zgodnie z zaleceniami również na nie chodziłem. Bardzo dużo mi one dały. Odmawiałem wtedy różaniec, co było dla mnie wielką pomocą. Jednak zrozumiałem w pewnym momencie, iż zagłuszam różańcem oraz wszystkimi “modlitewnymi regułkami”, ponieważ nimi zagłuszam głos Pana Boga. 

W tym miejscu chciałbym jednak wspomnieć, że bardzo doceniam i cenię sobie wszystkie modlitw, czy to różaniec, czy litanię i w żadnym stopniu ich nie odrzucam, gdyż są one dla mnie oraz dla wielu osób wielką pomocą. Zrozumiałem po prostu, że muszę spacerować i o myśleć o Stwórcy. Siostra Faustyna mówiła: “Mów mało z ludźmi, ale wiele z Bogiem”. Wydaje mi się, że w dzisiejszym świecie jesteśmy uzależnieni. Nie od telewizji, internetu czy smartfonów, ale od drugiego człowieka. A może warto być uzależnionym od Pana Boga? 

Miałem chwilową przerwę w pisaniu, ponieważ szukałem Pana Boga. Dla pocieszenia mogę powiedzieć, że nadal Go szukam, ale czuję, że Go przegaduję i mówię więcej niż On. A to przecież Jego głos.  Tym postem wracam do pisania, będę opowiadał o CAMINO i rekolekcjach w ciszy, które każdemu bardzo polecam. Dobrze, że jesteście!

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.