Dwa tygodnie kwarantanny

Weronika

15 marca 2020

Kwarantanna. Czas pobytu w domu, sposób na odpoczynek, zwolnienie i może wreszcie zabranie się za porządną naukę, bo już nie ma wymówki, że trzeba gdzieś wyjść. Ale ileż można się uczyć? A gdy nie można zrobić sobie przerwy pójściem do restauracji, kawiarni czy kina, to czym się właściwie zająć? W tym poście podpowiadamy, za co się zabrać, gdy wydaje nam się, że nie można już zrobić nic więcej! 

Filmy 

Oczywiście, to najprostsza pozycja, jaka przychodzi mi do głowy. Również najbardziej czasochłonna, ale uwierzcie, że jeśli codziennie wieczorem, po całym dniu siedzenia w domu, włączycie którąś z tych pozycji, nie zmarnujecie ani minuty. 

1. Green Book (2018) 

Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. 

2. Parasite (2019) 

Kiedy Ki-woo dostaje pracę jako korepetytor córki zamożnego małżeństwa, wymyśla sposób na zapewnienie zatrudnienia również reszcie swojej rodziny. 

3. Joker (2019) 

Strudzony życiem komik popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą

. 4. Boże Ciało (2019) 

Dwudziestoletni Daniel zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza. 

5. Midsommar (2019) 

Młoda para w czasie wakacji odwiedza odizolowaną od świata szwedzką wioskę. Wkrótce dowiaduje się o ekscentrycznych miejscowych tradycjach. 

6. Kafarnaum (2018) 

W zaniedbanej części Bejrutu dwunastoletni Zain pozywa rodziców za to, że się urodził. 

7. Służące (2011) 

Lata 60. XX wieku. Początkująca dziennikarka spisuje historie czarnoskórych służących wywołując skandal wśród wyższych sfer. 

8. Memento (2000) 

Leonard, szukający mordercy swojej żony, w wyniku wypadku traci pamięć krótkotrwałą. Nieustannie robi więc notatki i zdjęcia, a ważniejsze fakty tatuuje sobie na ciele. 

9. Cudowny chłopak (2017) 

Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. 

10. Bękarty wojny (2009) 

W okupowanej przez nazistów Francji oddział złożony z Amerykanów żydowskiego pochodzenia planuje zamach na Hitlera. 

11. Zjawa (2015) 

Hugh Glass szuka zemsty na ludziach, którzy zostawili go poważnie rannego po ataku niedźwiedzia. 

12. Wyspa tajemnic (2010)

 Szeryf federalny Daniels stara się dowiedzieć, jakim sposobem z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pacjentka. 

13. Forrest Gump (1994) 

Historia życia Forresta, chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. 

14. Prestiż (2006) 

Dwaj młodzi iluzjoniści żyją w przyjaznych stosunkach. Gdy ginie żona jednego z nich, mężczyźni stają się śmiertelnymi wrogami. 

15. Zaginiona dziewczyna (2014) 

Po przeprowadzce Amy i Nick przeżywają kryzys. Gdy w dniu rocznicy ślubu kobieta znika bez śladu, jej mąż staje się głównym podejrzanym. 

16. Pokój (2015) 

Pięcioletni Jack od urodzenia mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu, które nazywają Pokojem. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że istnieje świat na zewnątrz. 

17. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017) 

Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz. 

18. Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)

Charyzmatyczny nauczyciel języka angielskiego w konserwatywnym liceum stara się wpoić uczniom miłość do poezji i ideę „carpe diem”. 

19. Nazywam się Khan (2010) 

Muzułmanin Khan posądzony o terroryzm postanawia spotkać się z prezydentem USA, by osobiście wyjaśnić mu nieporozumienie. 

20. Cicha noc (2017) 

Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy. 

21. Zwierzogród (2016) 

Nick Bajer – żyjący z drobnych przekrętów szczwany lis, i Judy Hops – pierwszy w historii królik zatrudniony w policji, łączą siły, by rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.

 22. Bociany  (2016) 

Bociany od dłuższego czasu nie zajmują się roznoszeniem dzieci. Jednak przez pomyłkę otrzymują zlecenie na doręczenie niemowlaka. 

23. Toy Story 4 (2019) 

Kowboj Chudy wraz z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwania zaginionej nowej zabawki, Sztućka. 

24. Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (2019) 

Max i Snowball wyjeżdżają na wycieczkę poza miasto, gdzie czeka ich życie, którego nigdy nie znali. 

25. Rocketman (2019) 

Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem. 

26. Trzy kroki od siebie (2019) 

Życie chorej na mukowiscydozę Stelli Grant ulega zmianie, gdy podczas pobytu w szpitalu poznaje pacjenta Willa Newmana. 

27. Shazam! (2019)

 Chłopiec otrzymuje moce, dzięki którym staje się dorosłym superbohaterem, wypowiadając jedno magiczne słowo. 

28. Spider-Man Uniwersum (2018) 

Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Menowie z innych wymiarów.

29. Uciekaj! (2017) 

Czarnoskóry mężczyzna udaje się ze swoją białą partnerką do posiadłości jej rodziców. Panująca tam atmosfera wprawia go w niepokój. 

30. To my (2019) 

Matka i ojciec spędzają czas z dziećmi w domku na plaży. Wkrótce ich spokój zakłócają nieproszeni goście, którzy nie mają dobrych intencji.

Seriale 

U mnie są to głównie kryminały, ale znajdą się też inne gatunki. Również luźniejsze pozycje! 

1. The Stranger (2020) 

Sieć tajemnic sprawia, że przykładny obywatel Adam Price rozpoczyna misję, która ma ujawnić prawdę o jego najbliższych. 

2. Niewiarygodne (2019) 

Gdy nastolatka mówi, że została zgwałcona, a potem odwołuje zeznania, dwie policjantki starają się ustalić, do czego naprawdę doszło. 

3. Mindhunter (2017) 

Jest rok 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców i wykorzystać pozyskaną wiedzę do zamknięcia nierozwiązanych spraw. 

4. Dexter (2006-2013) 

Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości. 

5. Nasza Planeta (2019) 

Widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych zwierząt zostają zestawione z gorzkimi refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska i inne gatunki zamieszkujące naszą planetę.

6. Dom z papieru (2017) 

Ośmioro zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Ich przedstawicielem jest tajemniczy Profesor, który prowadzi negocjacje z policją. 

7.  Ania, nie Anna (2017-2019) 

Życie rudowłosej sieroty, która zostaje przygarnięta przez niezamężne rodzeństwo, mieszkające na Zielonym Wzgórzu. 

8.  22.11.63 (2016) 

Jake Epping, wiedząc o istnieniu portalu przenoszącego do 1960 roku, postanawia cofnąć się w czasie, by powstrzymać zabójstwo prezydenta Kennedy’ego. 

9. Upadek (2013-2016) 

W Belfaście grasuje seryjny morderca. Inspektor Gibson rozpracowuje jego metody działania. 

10. Stranger Things (2016) 

Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko. 

(Wszystkie opisy filmów i seriali pochodzą z platformy Filmweb. A jeśli interesuje Was, co jeszcze mogę Wam polecić, a czego raczej radziłabym według mnie unikać, zapraszam https://www.filmweb.pl/user/werciula)

Podcasty 

Nic tak nie umila czasu jak muzyka w tle, a jeszcze przyjemniej, jak słuchamy czegoś sensownego. Na przykład podczas sprzątania, albo przed snem! 

1. Ja i moje przyjaciółki idiotki 

Podcast Joanny Okuniewskiej o dziwnych przypadkach w relacjach międzyludzkich. 

2. Tu: Okuniewska 

Podcast Joanny Okuniewskiej o życiowych problemach, ulubieńcach miesiąca i ciekawych inspiracjach na podróże. 

3. Piąte: Nie zabijaj 

Podcast Joanny Mazur o niewyjaśnionych zbrodniach, zaginięciach i sprawach kryminalnych w Polsce. Na marginesie, według mnie na polskiej stronie Spotify nie ma nikogo, kto robi to lepiej! 

4. Karolina Sobańska PODCAST 

Podcast Karoliny na tematy kulinarne i życiowe, głównie w stronę zero-waste i weganizmu. Jest też trochę o podróżach i studiach zagranicznych. 

5. Śledztwo Pisma 

Krótki podcast-reportaż o sprawie przemocy w rodzinie. Genialnie przygotowany, słucha się z zapartym tchem. Polecam również inne podcasty magazynu PISMO.

 Kanały na YouTube 

Kto nie lubi przy obiedzie odpalić sobie nowego odcinka na YouTube i miło spędzić dwadzieścia minut przy czymś, co nas interesuje? 

1. Friz 

Nie wiem, czy jeśli ktoś, kto trochę „siedzi” w YouTube, nie zna Friza. Karol, który w wieku dwudziestu trzech lat został milionerem, mieszka ze swoimi przyjaciółmi w Krakowie i niemalże codziennie dodaje filmiki o różnej tematyce. Pomysły, jakie tworzy są totalnie na „odmóżdżenie” i wyluzowanie. 

2. Maciej je 

Maciek jeździ po Polsce i po świecie, by zgłębiać tajemnice różnych kuchni i restauracji. Kto wie, może to właśnie w Twoim mieście nagrał odcinek? 

3. Sfilmowani / Ponarzekajmy o filmach 

Dwa kanały o tej samej tematyce. Na pierwszym para, na drugim chłopak, wszyscy opowiadają o nowościach w kinie i recenzują filmy. 

4. Turbulencja 

Pilot linii bliskowschodnich opowiada o swojej pracy i pokazuje ciekawe kadry z codziennych lotów. 

5. Flying The Nest 

Obcojęzyczny kanał pary z Australii, która zwiedza świat. Byli także w Polsce i odkrywali najlepsze smaki w Krakowie! 

6. Żądny Przygód 

Julian oprowadza widzów po opuszczonych budynkach na świecie. 

7. Mówiąc Inaczej 

Paulina Mikuła opowiada o zasadach języka polskiego. Bez zbędnej nudy, nieważne ile macie z polskim wspólnego, pewnie Was zaciekawi! 

8. Healthy Omnomnom 

Jeśli nie macie pomysłu na obiad, a w lodówce może trzy składniki, Irena Was uratuje! Dużo filmików z prostymi przepisami. 

9. STOP CHAM 

Pewnie macie już prawo jazdy, a jeśli nie, to możecie pooglądać na zaś. Częste filmiki nadsyłane przez widzów, zbiór wypadków, wpadek, stłuczek na drodze. 

10. Weronika Kasprzyk 

Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwą amatorszczyznę i pozwiedzać świat, a może też dowiedzieć się, co zrobić, aby w przyszłości wyjechać na Erasmusa, zapraszam na mój kanał!   

Jeśli dotrwaliście do końca i nadal nie wiecie, co ze sobą zrobić, to wyłączcie Internet i zagrajcie z rodzicami w gry planszowe, napiszcie książkę lub poczytajcie coś, co ktoś napisał już wcześniej. Albo zróbcie jak ja i wyciągnijcie z szafy puzzle 2000 elementów. Pewnie nie pamiętaliście o nich ostatnie dziesięć lat, więc teraz jest okazja, by sobie o nich przypomnieć!

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.