Czwarta nad ranem, może sen przyjdzie...?

Karolina

5 grudnia 2019

A przyjdzie na pewno! Bo… Zaczął się adwent. Myślę, że słowa z tej piosenki idealnie wpasowują się w RORATY. Te poranne msze to chyba dla nikogo nic łatwego. Wstać i funkcjonować a do tego jeszcze w miarę świadomie się modlić o 6, 6.30 czy 7.00 to hardkor. Jednak dopiero zaczynamy! Jeśli zastanawiasz się jeszcze czy chociaż parę razy zdjąć z siebie kołdrę tak rano to przeczytaj ten tekst.

Dlaczego pójdę na roraty?

  1. Bo będzie Maryja! A przecież to o Nią i Jezusa chodzi w tym czasie. Gdyby nie Jej decyzja Jezus może nie przyszedłby na świat? Kto wie. Dlatego chcę przyglądać się właśnie Maryi, bo to najlepszy przykład jak na co dzień być z Bogiem.
  2. Bo adwent! Warto mieć postanowienie przygotowując się do przyjścia Zbawiciela. Ten czas zdecydowanie powinien różnić się od innych. Ja również w ramach postanowienia przyjdę na roraty.
  3. Bo ludzie mi mówią, że nie wstanę. Robiąc im na przekór, właśnie wstanę! Nie mówię, że codziennie, bo pewnie będzie dzień czy dwa kryzysu. Ale może w tym temacie trzeba być niepokornym i chociażby sobie pokazać, że się da.
  4. Bo dzień jest dłuższy!

Zacząć go tak wcześnie i z taką mocą, chyba nie ma nic lepszego. A z praktycznych lifehacków polecam kawę z rana! Trzeba sobie jakoś radzić, żeby nie usnąć nawet w drodze do Kościoła albo już w ławce. Dodatkowo ubierz się cieplej niż zwykle. Rano naprawdę niską temperaturę odczuwa się dużo bardziej. Odpowiedni strój pomaga w modlitwie. Nie będziesz zastanawiać się przez pół mszy czy twoje zęby dzwonią już tak głośno jak dzwonki na rozpoczęcie Eucharystii. Kiedy w końcu zdecydujesz się na poranną wyprawę znajdź sobie też kompana do towarzystwa. Dzwoniąc do siebie z zapytaniem czy na pewno wstaliście możesz uniknąć ewentualnego zaspania.

To co, idziemy na roraty?

Nie chcę Cię podpuszczać, ale chyba nie dasz rady.

-Ja nie dam rady? Potrzymaj mi kawę! 😉

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.