Bohaterstwo jest powszechne

Antoni

25 listopada 2019

Każdego dnia słyszymy o bohaterskich dzieciach, mężczyznach, kobietach, którzy z powodu okoliczności lub wypadku, całkowicie przypadkowo zrobili coś niezwykłego. Dziecko uratowało mamę z pożaru, ojciec uratował rodzinę z płonącego samochodu, takich sytuacji jest tysiące.

W dzisiejszym świecie bohaterstwo jest powszechne, nie jest zarezerwowane dla kilku szczególnych osób. Wydaje mi się, że bardzo mocno nadużywamy tego słowa. Dzisiejsze pokolenie dorasta bez wyraźnej wizji tego, co stanowi bohaterstwo. Dla nas prawdziwym bohaterem jest Robert Lewandowski, Ed Sheeran, czy Ewa Chodakowska, osoby które niczym się nie wyróżniały od nas. To nie są osoby które były inaczej wychowywane. Nie ma szkoły dla bohaterów. Tego nie da się nauczyć. Bohaterski czyn, jest nadzwyczajny, jednak „Bohaterski aktor jest zwykłym człowiekiem – dopóki nie stanie się bohaterską postacią”. Każdy z nas ma w życiu moment, w którym może stać się bohaterem. Ważne jest żeby nie przegapić tego momentu.

Gdy byłem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie to dziewczyna bardzo źle się poczuła i udzieliłem jej pomocy, prawie się dusiła, lecz czy to oznacza że jestem SUPERBOHATEREM? No chyba nie! Zostałem poproszony o to żeby napisać o swoim bohaterze, ale chyba takiego nie mam. Oczywiście górnolotnie mogę powiedzieć, że Jezus Chrystus jest moim bohaterem, ale przecież ja Jemu i tak nie dorównam. Każdy z nas jest BOHATEREM, ale w pewnym momencie w życiu, z BOHATERA stajemy się SUPERBOHATEREM. Bohaterem jest każdy kto widzi więcej niż czubek własnego nosa.

„Bohaterem jest dla mnie kierowca, który wpuszcza drugiego kierowcę na ulicy, bo chorobą cywilizacyjną jest niezwracanie uwagi na człowieka.”

Bohaterstwo zaczyna się od małych rzeczy, od uśmiechu na ulicy, pomocy drugiej osobie. Dobrze by było, gdyby każdy z nas uświadomił sobie, że bohaterstwo jako cecha jest w zakresie KAŻDEGO człowieka. Spróbujmy dzisiaj uśmiechnąć się do drugiego człowieka i powiedzieć mu – „Dobrze że jesteś”. Może staniesz się wtedy dla niego prawdziwym bohaterem.

DOBRZE, ŻE JESTEŚ.

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.