5 powodów dla których warto pojechać na PDW

Kajetan

14 sierpnia 2020

29 sierpnia 2020 roku w Skarżysku Kamiennej odbędzie się 49 Powakacyjny Dzień Wspólnoty w naszej diecezji. Jest to szczególny dzień, w którym jak co roku nie zabraknie emocji, spotkania z przyjaciółmi oraz najważniejszego – spotkania z żywym Bogiem. Może zastanawiacie się, po co tam w ogóle jechać? Poniżej przedstawię wam 5 powodów, dla których warto się tam wybrać. 

1. Zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku formacyjnego z Panem Bogiem. 

Do końca wakacji zostanie raptem dwa dni. To będzie idealny moment, aby podziękować za miniony czas tego lata, za oazy, które się odbyły, za wszystko co się dokonało. Nie ma nic piękniejszego niż rozpoczęcie roku formacyjnego wraz z Chrystusem. To właśnie On daje taki siłę na wszystko i prowadzi przez następne miesiące. 

2. Wspólnota. 

PDW to najlepszy czas na to, żeby spotkać swoich animatorów, uczestników, osoby, z którymi byliśmy na oazie, swoją parafię czy nawet poznać nowych ludzi. Każdy punkt dnia jest tak sformułowany, aby spędzić ze sobą jak najwięcej chwil.

 3. Krucjata Wyzwolenia Człowieka  

O KWC większość z was słyszała, niektórzy nawet do niej należą. Ale, co ma wspólnego KWC z PDW? Odpowiedź jest prosta: możesz przystąpić do krucjaty podczas tego wydarzenia, jeżeli podczas turnusu tego nie zrobiłeś/zrobiłaś. Odwagi, zacznij drogę ku wolności! 

4. Nowe oazowe gadżety  

Jeśli marzy Ci się nowy oazowy worek, koszulka czy książka to dzień wspólnoty będzie idealną okazją do nabycia tych rzeczy. Nie bój się przyznawać do swojej wspólnoty przy tym dobrze wyglądając.  

5. Brak planów. 

Tak, brak planów też jest powodem, dla którego powinno się jechać na PDW. Dlaczego? Zerknij na te cztery wymienione wyżej punkty. Myślę, że to dobra odpowiedź na to pytanie 🙂 Wybieram się do Skarżyska głównie po to, by prosić Boga o potrzebne łaski w byciu animatorem na nadchodzący rok formacyjny. 

Mam nadzieję, że Ciebie też tam nie zabraknie. Do zobaczenia!

Zapisz się do newslettera!

Na dobry początek – zapisz się na nasz newsletter!
Zaraz do Ciebie napiszemy!

Copyright targowiskoblog.pl © 2019 All Rights Reserved.